Згідно з річним планом КЗ КОР «КОЛІФКС» з метою активізації роботи медичних працівників проведено медичну раду на тему «Гострі інфекційні захворювання. Кір. Дифтерія».

Кір — це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100 % у довакцинальний період. Найбільш сприятливими до кору є діти, тому відноять цю хворобу до так званих дитячих інфекційних захворювань.

Голова медичної ради лікар МВЦ Гуменна Олена Миколаївна розповіла про сучасні методи щодо профілактики та діагностики гострих інфекційних захворювань серед дітей. Вона поясмнила, що інфекційні хвороби, дуже різноманітні за етіологічною природою та клінічною картиною, трапляються у дітей будь-якого віку. Також лікар зазначила, що шлях поширення кору є краплино-аерозольним. В органи дихання здорової дитини віруси та мікроби потрапляють з повітрям, насиченим мікроскопічними зараженими краплинками слини та слизу, які виділяються під час кашлю, чхання, розмови у хворих, а також разом з інфікованим пилом у недостатньо провітрюваних приміщеннях.

Сестра медична Фастовець Тетяна Вікторівна  охарактеризувала дифтерію, як  ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри, з розвитком фібринозного(дифтеритичного) запалення в місці проникнення збудника, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової систем, нирок.

Сестра медична Бендаловська Таїсія Миколаївна акцентувала увагу присутніх на особливості профілактики та діагностики гострих інфекційних захворювань серед вихованців нашого закладу. Доповіла про результати здійснення щеплень за останні два роки та підкреслила про необхідність проведення роз’яснень серед ліцеїстів та їх батьків  щодо своєчасного здійснення профілактичних щеплень.

До обговорення теми медичної ради на тему «Гострі інфекційні захворювання. Кір. Дифтерія» долучилися вихователі, методисти, тренери та директор ліцею Балясников Володимир Матвійович.