Наприкінці вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день загального доступу до інформації та обговорює питання щодо електронного урядування та штучного інтелекту з метою забезпечення права на доступ до інформації.
Що таке інформація? У підручнику з інформатики за 8 клас можна прочитати: Інформація — це результат сприйняття й опрацювання повідомлень, які людина отримала від інших людей чи результатів спостережень за навколишнім світом, що також залежить від особливостей самої людини, її життєвого досвіду, бази знань, кмітливості тощо.
Результатом свого сприйняття та опрацювання, вчителі нашого ліцею ділилися на практичному семінарі під час обговорення важливих питань щодо форми дистанційної освіти, яку обрали на початку навчального року, впровадження допоміжних онлайн інструментів та визначення рівня ефективності такої роботи.
Зазначимо, що наші вчителі почали підготовку до нового навчального року ще влітку, коли взяли активну участь в онлайн-навчані у рамках програми «Цифрові інструменти Google для освіти», яке проводить Міністерство освіти та науки України разом з Google Україна у 2022/2023 н.р. Цей курс покликаний розширити можливості використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу. Кожний отримав базовий рівень знань та сертифікат, що підтверджує рівень досягнутих результатів під час навчання.
Власним досвідом опанування Google ресурсів, під час засідання, поділилася Тетяна Жихарєва – вчитель інформатики, яка ретельно слідкує зо інноваціями у сфері інформаційних технологій. Вона зазначила…
Останніми роками все частіше чуємо вислів «інформаційно-комунікаційні технології» або абревіатуру «ІКТ». Під поняттям «інформаційно-комунікаційні технології» розуміють комп’ютерні технології та мережі для роботи з інформацією, а саме: зберігання, опрацювання, передавання. Прогрес не стоїть на місці, і сучасні технічні засоби вражають своїм різноманіттям і функціоналом. Щороку на світових виставках з’являються гаджети для навчання, роботи-конструктори для дітей. Світові технологічні компанії-гіганти (Google, Microsoft, Lego, Arduino, Intel та інші) приділяють велику увагу продуктам, які втілюються в освіті.
Тому зараз неважко знайти сотні інструментів для розв’язання будь-якої проблеми, яка може виникнути у вчителя. Але не варто поспішати й встановлювати всі програми для онлайн-уроків. Можливо, нам для здійснення навчального процесу, не вистачає лише деяких навичок роботи з інструментами, які вже маємо. Але, якщо наша мета – повноцінні онлайн-заняття, тоді намагаймося зупинити свій вибір на платформі Google, яка відповідає максимуму освітніх вимог.
Google Клас допомагає швидко створювати й упорядковувати завдання, надавати результати перевірок
Google Meet допомагає розширити можливості онлайн-навчання, і провести заняття з тією ж ефективністю, як і очні
Google диск – це найпростіший спосіб зберігати файли й ділитися ними з учнями. Крім того, що на Диск можна завантажити будь-які документи, відео- або аудіофайли. Вчитель може відкрити деякі з них для спільної роботи. Тому цей інструмент добре підходить для створення електронних зошитів.
Отже, ці ресурси допомагають вчителям заощадити час, ефективніше організувати роботу та спілкування з ліцеїстами.
Таким чином, ефективність використання інформаційних технологій багато в чому залежить від методики їх застосування та рівня володіння інструментами онлайн навчання. Сучасний учитель повинен ураховувати розвиток інформаційних технологій і бути готовим використовувати їх у своїй практичній діяльності щодня.




