В умовах модернізації освіти ефективність роботи навчального закладу значною мірою залежить від організації його господарчої діяльності. Господарчі роботи у закладі проводяться з метою не тільки забезпечити підтримування постійного порядку та чистоти, але  й створення максимально сприятливих умов для праці, навчання та проживання.

Праця – це не тільки засіб існування. Якби вона зводилась лише до цього, навряд чи її хтось став оспівувати. Насправді праця – зміст i радість життя. Але щоб мати цю радість, кожен повинен знайти своє покликання. Натхненна праця робить людину творцем.  Саме така праця робить життя людини повним i змістовним.

 Основні напрями діяльності є:

 • Господарська діяльність ліцею.
 • Матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу.
 • Забезпечення режиму здорових та безпечних умов праці та навчання.

СТОРІНКИ ЛІТОПИСУ

Основні завдання:

 • Усунення технічних і санітарно-гігієнічних порушень в приміщеннях ліцею.
 • Організація своєчасного і якісного ремонту системи енергопостачання , опалення , каналізації.
 • Виявлення потреб ліцею для програми розвитку господарської діяльності.
 • Організація дотримання вимог пожежної безпеки будівлі.
 • Забезпечення  інвентарного обліку майна ліцею.
 • Забезпечення обліку зберігання протипожежного інвентарю.
 • Організація навчання технічного та обслуговуючого персоналу безпеки життєдіяльності та охороні праці на робочому місці.
 • Організація і проведення благоустрою та озеленення території ліцею.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Найкращі дизайни квіткових насаджень 
З метою покращення благоустрою території міста Біла Церква, залучення підприємств, установ та організацій до участі у спільній роботі з квітниково-декоративного оформлення прилеглих територій, 5-7 вересня поточного року виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради був проведений міський конкурс на кращу клумбу, створену різними установами міста на своїх прилеглих територіях, присвячений Дню міста.

 Конкурс оцінювали відповідно до Положення про проведення конкурсу у п’ятьох  категоріях. При оцінці клумб та квіткових композицій були враховані: підбір асортименту  та вишуканий смак дизайнера, гармонійність квіткової композиції до архітектурного ансамблю вулиць, яскравість та кольорова гама клумби, квітника, рівень видової та сортової насиченості асортименту, інше.

Після підбиття підсумків переможцем в ІІІ категорії «Інститути, технікуми, професійні училища, позашкільні заклади» став Комунальний заклад Київської обласної ради “Київській обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту”.

Оздобленням вулічного простору  є клумби.  Їх грамотне оформлення сприяє отриманню естетичного задоволення. Квіткові насадження надають ділянці свій характер, індивідуальність і своєрідність. Ці гарні клумби у ліцейськомо подвірьї створюють атмосферу спокою та затишку. Вони є натуральною і барвистою прикрасою  простору, що облаштований власними силами.

Робітники  господарчої служби творчо підходять до виконання цієї справи, і всі їх задуми ще можна побачити на  Алеї спортивної слави та поряд. Тож запрошуємо всіх! 

За нормативним положенням про ліцей-інтернат передбачено приміщення для гуртожитку. Під гуртожиток відведено 4 та 5 поверхи будівлі, що нараховує 30 житлових кімнат. Кожна кімната оснащена новими меблями: м’які ліжка, навчальні столи, тумбочки, стільці, шафи, полиці. Для створення комфортних умов життя та відпочинку у кожній кімнаті є: настінні килими, ліжкові покривала, приліжкові килими, тюлі, скатертини.

Згідно з санітарно-гігієнічними нормами на кожному поверсі є великий хол, у якому є телевізор, кутовий диван, холодильник. Для забезпечення побутових умов життя у гуртожитку є додаткові приміщення: пральня, сушка, 2 душові кімнати, вмивальні кімнати, санвузли. Всі приміщення відремонтовані, мають гарний естетичний та санітарний стан.

Для організації та здійснення господарчої діяльності у ліцеї передбачено: кабінет заступника директора з господарчої діяльності, кімната техперсоналу, каштелянська кімната, вахтова та кімната для інвентарю. Адміністративні та медичні приміщення закладу розташовані на 1, 3 поверхах, оснащені необхідним обладнанням та меблями.

Всі приміщення закладу озеленені, мають естетичний вигляд. Це здійснено відповідно до нормативних актів та дотримано в єдиному стилі. Холи та кабінети оздоблені роботами ліцеїстів гуртка «Вишиванка».

З метою забезпечення  режиму здорових і безпечних умов праці та навчання постійно виконується необхідний обсяг робіт згідно з існуючим законодавством, наказів та правил внутрішнього розпорядку в ліцеї. 

Так постійно проводяться інструктажі працівників служби на робочому місці щодо норм та санітарних вимог. Всі необхідні журнали обліку та папки з нормативними документами в наявності, регулярно оформляються і оновлюються.  Проводився нагляд за роботою  пожежної сигналізації та здійснювався її огляд раз на місяць. 

Постійно ведеться робота  щодо укладення та продовження договорів  на отримання різних видів господарчих послуг. З метою врахування вимог тепломережі та енергопостачання, збереження фінансових витрат з постачання щодня ведеться облік за відповідними лічильникам.   Для економії фінансових коштів з водопостачання ведеться облік за показниками лічильника  на холодну воду.  Проводився  інвентарний облік майна. Результатом є визначення стану збереження майна. 

Для дотримання вимог пожежної безпеки будівлі раз на місяць проводилися рейди, огляди стану аварійних виходів, кабінетів та гуртожитку. 

Якщо в приміщенні постійно дбалося про санітарний стан, то на території відбувалися роботи по озелененню, підтримки чистоти та ландшафтному дизайну. Робітники служби творчо підходять до виконання цієї справи, і всі їх задуми ще можна побачити на  Алеї спортивної слави та поряд.

Штат господарчої служби на сьогодні укомплектовано на 100%. Всі ознайомлені з посадовими інструкціями, знають про свої обов’язки та права, дотримаються необхідних інструкцій, правил та вимог щодо здійснення відповідної діяльності.  

Робітники на 100% забезпечені інвентарем та спецодягом. Постійно проводиться робота щодо організації внутрішньо службових свят та культурного відпочинку працівників. Також працівники беруть активну участь у загальноліцейських заходах.