Війна є надзвичайним психологічним подразником для людини та суспільства. Ми не маємо природного імунітету, здатного захистити від стресу, що спричиняють бойові дії. Втім, існують правила і практики, які дозволяють навчитися спокійніше сприймати ситуацію. І цим зберегти фізичне здоров’я та душевну рівновагу. Своє, і тих, хто перебуває поруч. Тож потрібно знати, як знайти сили і де черпати цей самий ресурс.

Що об’єднує нас та надає нам ресурс:

Активність. Спробуйте знайти для себе діяльність, яка сприятиме вашій активній позиції та користі стосовно ситуації. Спробуйте відчути себе корисним відповідно до умов, в яких ви зараз опинилися.

Планування. Обов’язково майте план на найближчі два/три дні. Це допоможе вашій свідомості мати віру в майбутнє та проявляти активність в стані “тут і зараз”.

Віра. Підкріплюйте віру. Відповідно до перевірених джерел, вивчайте спроможності та успіхи нашої армії та країни, яка бореться за перемогу.

Підтримка. Не лише надавайте допомогу, а дозволяйте іншим підтримувати вас та допомагати вам.

Візуалізація майбутнього. Малюйте у своїй уяві нариси мирного майбутнього, які б вам допомогли та надали ресурс і надію.

І звичайно, не забуваємо про здорове харчування, сон та фізичну активність!

Ці основні правила допоможуть вам як найкраще зберегти своє психічне здоров’я в ці складні умови!