Однією з форм порушення прав людини в сучасному світі є торгівля людьми. На жаль, це явище має місце і в Україні. Багато людей знають про проблему торгівлі людьми, але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

З метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми, обговорення її причин, форм та ознак у ліцеї-інтернаті педагогом  соціальним Гончарук Г.О.  для ліцеїстів І- IV курсів  проведені години спілкування «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».

Під час цих годин вихованці ознайомились з проблемою торгівлі людьми, основними  способами залучення до цього дітей та шляхами уникнення цієї проблеми. Переглянули відеоролик «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей». Обговорили питання: актуальні дані по торгівлі українцями; поточні загрози, пов’язані з торгівлею людьми; що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні, виклики сьогодення.

На завершення ліцеїстам були роздані буклети «Торгівля людьми ближче, ніж може здаватися!», де розміщена інформація та рекомендації з даної теми.

Проведена робота дала можливість вихованцям ще раз переконатися, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

                                                                 Гончарук Г.О., педагог соціальний