Правове виховання молоді – обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості. На сучасному етапі розвитку суспільства право не тільки охоплює більшість сфер людської життєдіяльності, а й розширює межі своєї дії в міру ускладнення суспільних стосунків.

З метою підвищення рівня правової культури ліцеїстів, створення належних умов для набуття ними правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки в нашому закладі з 4 грудня по 10 грудня 2017 року пройшов  Всеукраїнський тиждень права.

В рамках Всеукраїнського тижня з  правознавства, з метою підвищення обізнаності підлітків в сфері прав людини, значення прав в житті кожного та механізмів їх захисту, 5 грудня Смоляр І. В. було проведено круглий стіл для ліцеїстів навчальної групи №22 – «Права і свободи людини – найвища цінність громадянського суспільства».

Під час уроку учні досліджували Загальну Декларацію прав людини та Конвенцію про  права дитини, розігрували правові ситуації, що сприяло  позитивному настрою  роботи на уроці. За допомогою  роздаткового матеріалу діти створили плакат та малюнки « Права та обов’язки людини».  Яскравим моментом  стала гра «Захист прав людини в Україні», під час якої ліцеїсти закріпили набутий досвід.

 6 грудня відбулася зустріч ліцеїстів 41 групи з представниками Ощадбанку з теми «Твої орієнтири фінансового права. Права та обов’язки користувача банківської картки.» На даному заході ліцеїсти отримали важливу і корисну інформацію та мали можливість отримати  відповіді на запитання.

Також в рамках тижня класними керівниками були організовані та проведені години спілкування «Я і мої права» для ліцеїстів І – ІV курсів. В бібліотеці ліцею була організована книжкова виставка, презентація видань про права людини та інша література на правову тематику.

5 грудня тренером національної мережі громадської організації «Ла Страда – Україна» Микитюк Л.В. проведено тренінгове заняття з ліцеїстами 41 та 32 групи «Діти мають знати свої права».

Для профілактики злочинності серед неповнолітніх 7 грудня працівниками ювенальної превенції Білоцерківського відділу поліції лейтенантом поліції Шишуліною О. В.  було проведено годину спілкування «Права й закони в твоєму житті» для ліцеїстів І-ІV курсів.

Ліцеїсти теж мали змогу висвітлити своє бачення даної теми, підготувавши стінну газету «Права людини». В рамках Клубу вихідного дня була проведена бесіда «Права і обов’язки визначені Конституцією України», яка була організована представником творчої групи вихователів – Герегою К. В..

Проведення зазначених заходів було спрямоване на здобуття ліцеїстами знань про свої права та про механізми їх захисту. Адже утвердження та забезпечення дотримання прав людини, а також  Людина, її життя і гідність, права та свободи є найвищою цінністю кожної  правової держави.

Ольга Миколаївна Федюк, вихователь

Ірина Василівна Смоляр, вчитель