Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України.

«Редан», «”ПВК” Редан», «Рьодан» — молодіжна субкультура та частково громадський рух, який виступає за вільний стиль, захищає людей від НС-скінхедів та “офників”, з’явився у Російській Федерації, вплинув на створення Редану розвиток скінхедів та расизму.

Вказана течія складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вільний одяг темного коліру, вподобання до «аніме», відповідних групах у TIK TOK та інші атрибути, пов’язані із ними. Символом даної організації є паук із цифрою 4. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає в тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує.

Дане явище вирізняється своєю масовістю. Скупчення великої кількості підлітків, для яких, враховуючи особливості їх віку, характерна емоційна нестабільністю, імпульсивність, вони легко піддаються маніпуляціям, несе в собі хаос та ці фактори утворюють нестримну безконтрольну силу. Наслідки можуть бути різні, тому краще їх попередити, чим боротися з наслідками.

Тому для профілактики даного явища серед вихованців ліцею психологічною службою проведено план заходів «Молодіжні субкультури – як не потрапити в тенета». З кожною групою були проведенні профілактичні бесіди щодо видів сучасних молодіжних субкультур, небезпеки які вони несуть і як не потрапити в їх тенета та убезпечити себе. Також для здобувачів освіти проведено години спілкування «Молодіжні субкультури – плюси та мінуси» та «Асоціальні неформальні угрупування, їх загроза».

Для батьків на сторінках соціальних мереж психологічної служби та у вайбер групах висвітлено інформацію щодо новостворених молодіжних угрупувань і рекоменації для запобігання участі дітей в цих організаціях. Також проведенні індивідуальні онлайн консультації. Для педагогічних працівників практичним психологом та педагогом соціальним підготовлено виступ на педагогічній раді «Молодіжні субкультури – як засіб маніпуляції підлітками».

Для визначення приналежності та ставлення ліцеїстів до асоціальних угрупувань проведено онлайн діагностування «Чи легко вами маніпулювати».

Підлітки у пошуках себе та свого місця у суспільстві, ними дуже легко маніпулювати, тому важливо на цьому складному для них життєвому етапі не спіткнутися.