Сьогодні, 26 квітня, українці та весь світ згадують одну з найстрашніших техногенно-екологічних катастроф за часів існування людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Тоді на Чорнобильській АЕС вибухнув четвертий енергоблок – у довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

Ліцеїсти 11 групи вихованці Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний ліцей фізичної культури та спорту» разом з вчителем географії Котелянець І.І. та вчителем історії Смоляр І.В. вшанували пам’ять ліквідаторів та постраждалих  від Чорнобильської катастрофи. Відвідали меморіал «Дзвони Чорнобиля»,  згадали героїв, які віддали життя заради нашого майбутнього. З щирою вдячністю нащадки поклали квіти до пам’ятника.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень з Швеції, де на АЕС Форсмарк були знайдені радіоактивні частинки, які були принесені зі східної частини СРСР та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Для всього людства Чорнобиль став горезвісним символом. Техногенні катастрофи мають величезні наслідки  як для забруднення довкілля, так і наслідки для екології душі, оскільки людина це частина біосфери. Руйнуючи природу – ми руйнуємо себе.