Питання про дистанційне навчання під час карантину сьогодні є актуальними, бо про нього говорять у закладах освіти, колективах педагогів, учнів і батьків. Наразі, через карантин, вчителі, батьки і діти опинились у полоні своїх комфортних домівок, але це не стало приводом до припинення навчання. Тому… Давайте поговоримо, як відбувається дистанційне навчання у нашому ліцеї.

По-перше. Під час визначення структури і форм дистанційного навчання педагоги ліцею орієнтуються на освітню програму, навчальний план, вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток, особливості територіального розміщення учнів інтернатного закладу. Головним орієнтиром є  державні стандарти загальної середньої освіти. 

По-друге. Дистанційна освіта може бути синхронною й асинхронною. У першому випадку вчитель ніби створює віртуальний клас, де в режимі реального часу працює зі всіма учнями. Оскільки в умовах самоізоляції це технічно складно, більшість вчителів ліцею використовує асинхронний підхід ― завдання й матеріали розміщують у блозі, надсилають на пошту чи в чатах, а ліцеїсти самі вирішують, як і скільки часу над ними працювати.

По-третє. Дистанційне навчання у нашому ліцеї пов’язане із використанням онлайн-платформи Google та відповідних інструментів (диск, онлайн-документи, блоги, форми, відео ресурси, акаунти). Для учнів з 10.00 до 12.00 проводяться чат уроки, з 12.00 до 14.00 проводяться індивідуальні чат-консультації. Кожного дня згідно з графіком ліцеїстам надаються плани уроків для самостійного опрацювання. До них додаються: теоретичний матеріал, ілюстративне чи графічне зображення, лінк на відео для перегляду, завдання/тести/перелік питань для закріплення знань. Щоб було цікаво, вчителі пропоную різні творчі завдання, інтерактивні вправи і все це супроводжується порадами.

Для якості та результативності дистанційної освіти найважливіше ― це мотивація, контроль і організація процесу. Тому кожний учасник освітнього процесу має чіткий перелік завдань на кожний день згідно з графіком. І відповідно – контроль. Вчителі радять учням  зрозуміти, що вміння дистанційно отримувати знання – це корисна навчика для їхнього майбутнього, а батькам – допомогти своїм дітям розумно спланувати час, відведений для навчання.

Що ще пропонується адміністрацією ліцею у рамках дистанційного навчання під час карантину, дотримуючись всіх вимог та порад міністерства освіти та науки України.

Під час дистанційної освіти вчителі отримують велику кількість інструктивно-методичних документів, а учні отримують масив інформації та завдань. У цьому випадку головне – це знати, де шукати матеріал, щоб не витрачати зайвий час. Тому ліцейський сайт підготував ресурсний веб блок «РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР: Дистанційне навчання». Запрошуємо його відвідати за посиланням >>>