Для бібліотеки спортивного ліцею доброю традицією стало на початку навчального року знайомити першокурсників з міською бібліотекою №8. Просторий і світлий читальний зал, гарний інтер’єр, цікаві виставки літератури привертають увагу учнів, і вони стають читачами бібліотеки.

Цього разу бібліотека була рада зустріти ліцеїстів напередодні свята Українського козацтва. Співробітники бібліотеки з особливим почуттям готувалися і до свята, і до зустрічі з учнями. Біля входу ліцеїстів радо зустріла завідуюча бібліотекою Світлана Петрівна Хмельова. Вона почала екскурсію з відвідування виставкового залу і розповіла про художників і їх  картини. Особливою радістю для ліцеїстів було те, що на одній з картин вони дізналися свою однокурсницю Григоренко Настю.

А в читальному залі бібліотекар Анна Миколаївна Іванова провела для учнів виховну годину, присвячену Дню українського козацтва. Цікавими були слайди, вражаючою пісня козаків. Анна Миколаївна і Світлана Петрівна підготували цікаві розповіді з елементами бесіди про козаків. А розповідали вони не тільки про мужність і геройство козаків, а й про сімейний уклад і культурні традиції в сім’ях козаків. Учні отримували уроки культури поведінки, доброти і справедливості, говорили про неминущі цінності людських стосунків. Активно включилися в розмову Юхименко Саша, Ільчишин Єгор, Шосталь Богдан, Калина Мирослава Журавель Олена.

Ішли з бібліотеки з прекрасними враженнями і фотографіями на пам’ять.


 


Початок навчального року – це завжди знаменна подія для кожного ліцеїста. А для бібліотеки – це день відкритих дверей, коли всі поспішають отримати нові підручники, а першокурсники знайомляться з бібліотекою, її книжковим фондом, правилами отримання підручників, розкладом роботи бібліотеки.   А потім для них проводяться перші бібліотечні уроки, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек. Згадуємо історію виникнення цього свята, говоримо про роль книги в житті людини, про бібліотеки минулого, сьогодення і майбутнього. З’ясовується, що багато учнів дійсно є книголюбами, мають хороші домашні бібліотеки.

А в кінці уроку більшість учнів обрали для читання книги ліцейської бібліотеки. Так Карнаух Софія, Григоренко Настя, Семеренко Аліна, Чехович Настя вибрали пригоди, а ось хлопчики надали перевагу фентезі. Хочеться побажати читачам нашої бібліотеки цікавого читання і щоб книга в їхньому житті займала важливе місце. Хто багато читає, той це добре усвідомлює.

 

                                                         Бібліотекар Бабенко Тетяна Петрівна

Вихователь Литвиненко Олена Володимирівна