27 та 28 листопада в стінах нашого закладу  пройшли заходи, присвячені року дитини на Київщині.

Серед усього розмаїття думок один факт залишається беззаперечним: діти – безцінний дар.На думку Я.Коллета,  здорові люди – це найкоштовніший капітал держави. Ось чому народ, який ігнорує здоров’я дітей, приречений на загибель. Пригадаємо відповідні статті Конвенції ООН про права дитини. Так, стаття 6 каже, що кожна дитина має право на життя. А у статті 24 наголошується, що вона має право отримувати найкраще медичне обслуговування, пити чисту воду, їсти поживну їжу, жити у чистому та безпечному середовищі, а також отримувати інформацію, яка допомагає залишатися здоровим.

Вчителька біології Волик Г.П. та вчителька основ здоров’я Скоропадська С.О у ігровій формі вирішили на годині спілкування пройтися з ліцеїстами ІІ та ІІІ курсів  стежками здорового способу життя. Виховний захід «Здоров’я дитини – здоров’я нації» був побудований у формі відвідування різних шкільних уроків. Ведучі Березнюк А. та Капланська М. запрошували всіх присутніх на уроки біології та основ здоров’я, хімії та мистецтва, української мови та фізкультури. Діти побували в гостях у целительки Н.Земної та повторили найвідоміші лікарські рослини нашої місцевості. Потім настала черга пригадати інформацію про корисні та шкідливі для здоров’я продукти харчування. З цим завданням ліцеїсти впоралися швидко та якісно. Далі знайомилися із приказками та прислів’ями про здоров’я. Потім юні хіміки допомагали Незнайкові правильно розставити у стовпчиках корисні та шкідливі для здоров’я речовини. Наостанок діти помалювали під класичну музику та подивилися відео репортаж з тренувань своїх одногрупників. Вони отримали заряд бадьорості та позитивний настрій.

А година спілкування «Особиста гідність. Громадянська позиція», яку підготували та провели вчителька історії та правознавства Смоляр І.В. та вчителька основ здоров’я Скоропадська С.О., була повністю присвячена правам дитини в нашій державі. Спочатку учням надали можливість переглянути відеофільм  «Історія права людини». Інтерактивні вправи «Асоціації» , «Правове дерево» та «Цифрова розминка» надали можливість ліцеїстам продемонструвати свої знання з права та основ здоров’я. Пожвавили захід сценки, вірш В.Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?» та запальний танок дівчат-гімнасток під слайд-шоу та пісню І.Білик «Хай живе надія». Присутні отримали справжнє естетичне  задоволення.

Учні та вчителі ліцею  не залишилися осторонь та підтримали ініціативу Київської обласної державної адміністрації.