«Проживши три чверті свого життя поза межами України, я завжди і всюди представлявся: «Богдан Гаврилишин, українець»».

Відтепер щороку ми вшановуємо пам’ять Богдана Гаврилишина – пластуна з майже 80-літнім «стажем», якого називали найвпливовішим українцем  світу.

Указом Президента України 2016 році його обуло нагороджено Орденом Свободи – найвищим орденом України за «визначний особистий внесок у піднесення міжнародного авторитету Української держави, багаторічну плідну наукову та благодійницьку діяльність».

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 16 липня 2021року № 1705-IX «Про встановлення Дня відповідальності  людини», наказу  департаменту освіти і науки №204 від 20.10.2021 року та з метою підвищення рівня відповідальності українського суспільства, вшанування пам’яті видатного українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини» в  Комунальному  закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей – інтернат фізичної культури і спорту» було проведено ряд заходів.

Попри те, що Б. Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям.  Ліцеїсти III курсу спробували виправити цю ситуацію переглянувши  15 грудня презентацію «Декларація відповідальності людини Богдана Гаврилишина», визначили для себе, що бути відповідальним це пріорітетно і сучасно.

Ліцеїсти  II курсу (22 група) підготували 10 цікавих фактів про життя відомого українця і поділилися за круглим столом своїми дослідженнями з  однолітками. Дізналися що таке Пласт, чим живуть сучасні пластуни. Переглянули відео «Військовий інструктаж «Пласту» як вижити на війні». Також самостійно зняли відеоролик «Відповідальність людини».

Для кожної людини важливо знати не лише свої права, а й усвідомлювати свою відповідальність перед собою, сім’єю,  суспільством, планетою!

 Вчителі: Смоляр І., Котелянець І.