9 листопада  усі українці відзначають свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники.

День української писемності та мови було ухвалено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

8 листопада 2019 року тисячі прихильників української мови взяли участь у традиційному Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Долучилися до акції національної єдності  ліцеїсти та вчителі Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту». Цьогоріч текст диктанту традиційно зачитав доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, педагог та автор підручників з української мови Олександр Авраменко, який  уже тринадцять років поспіль укладає тексти для радіодиктанту. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку знання нової редакції чинного правопису.

Писати диктант виявили бажання учні І –ІV курсів, вчителі української мови й літератури Черненко Олена Володимирівна і Виноградова Світлана Анатоліївна та заступник директора з навчальної роботи Мазуркевич Тетяна Василівна.

Атмосфера заходу була урочистою та хвилюючою, адже всі присутні розуміли: радіодиктант об’єднує українців із різних куточків світу.  Текст був максимально насичений пунктограмами і орфограмами, тож завдання було не легким.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми переконані, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії  та культури. Бажаємо всім українцям плекати рідну мову,  щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!