Напевно,  всі хто вчився в школі давно, і  ті,  що навчаються зараз, пам’ятають теорему Піфагора. Вперше з теоремою Піфагора ліцеїсти знайомляться у восьмому класі на уроці геометрії.  І надалі,  ця теорема супроводжує їх кожного наступного уроку.

Покоління старших людей пам’ятає  ще зі  шкільних років приказки про теорему Піфагора: “Піфагорові штанці файні є у три кінці”, “Хто в сорочці Піфагора – піднось руки вгору.”  Мало кому відомо, що у  Франції і деяких областях Німеччини в Середні віки теорему Піфагора називали «містком віслюка», а у математиків арабського Сходу ця теорема одержала назву «теорема нареченої». Існує ще одна назва  теореми Піфагора – “гетакомба”, що означає сто биків.

А чи відомо Вам, що сучасні  математики  святкують День теореми Піфагора. Це той день,  коли сума  квадратів дати і місяця  дорівнює квадрату року. На цей раз він випадає на 16. 12. 2020 ( 162+ 122=202). Ця подія не пройшла непоміченою в стінах нашого ліцею.

Якраз напередодні свята, Дня святого Миколая ліцеїсти 31 групи мали нагоду дізнатися про цікаві факти з історії доведення та відкриття теореми Піфагора, а провели їх цими історичних подіями Тетяна Василівна Жихарєва та Алла Анатоліївна Усова.

Урок закінчився, а емоції залишилися. Отож, сподіваємося, що  про наступний День теореми Піфагора, який  припадає на 24.07.2025 ( 242+ 72=252),  сьогоднішні ліцеїсти згадають самостійно, а вчителі розкажуть  наступним учням.