14 лютого у світі відзначають День закоханих. Це свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

В ліцеї в цей день було по справжньому святково: прикрашений хол ліцею вже при вході всім задавав піднесеного настрою, біля встановленої романтичної фотозони всі охочі мали змогу зробити собі світлини на згадку, працювала «Пошта кохання» – кожен мав змогу опустити «валентинку» чи листа-привітання до яскравої скриньки, а симпатична амурчик із задоволенням передавала їх адресатам.

День святого Валентина: історія свята

Історія Дня святого Валентина дуже давня. Існує кілька легенд про те, ким же був святий Валентин і як з’явилося свято всіх закоханих.

Згідно з одним з найпоширеніших переказів, Валентин був простим християнським священиком і жив в епоху Римської імперії. Він був молодим гарним хлопцем, мав добре та відкрите серце і ніколи не відмовляв у допомозі.

Валентин застав часи імператора Клавдія Другого, який видав указ про заборону одруження всім римським легіонерам. Правитель вважав, що таким чином воїни не думатимуть про дружин і дітей, а все життя присвятять доблесному служінню на благо імперії.

Але справжнє кохання неможливо заборонити будь-яким законом, тому солдати вінчалися зі своїми обраницями таємно. Допомагав їм у цьому ніхто інший як Валентин. Слава про нього рознеслася по всьому Риму і скоро Валентина взяли під варту.

За однією версією, в ув’язненні у нього закохалася дочка тюремника, за іншою – сам Валентин мав до неї почуття. Але, так чи інакше, дівчина була сліпа та лише завдяки молитвам священика прозріла. Незважаючи на це, 14 лютого він все ж був страчений.

Через роки він був канонізований католицькою церквою, а у 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Редька Лілія Петрівна, вихователь виховної  групи №1