Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсильванія.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітнім, способи життя відрізняються.

Міжнародне свято День птахів – це найкраща можливість, щоб ознайомити і ще раз донести до дитячих сердець необхідність подбати і допомогти птахам.

У цьому році з 30 березня пройшли різноманітні заходи, присвячені цьому дню. Метою всіх заходів було виховання в учнів любові до природи та дбайливе ставлення до неї, розширення знань про роль птахів.

Випущений новий випуск газети «Екологічний вісник», присвячений птаху 2023 року – мартину звичайному Larus ridibundus L.

Видеодайджест “Дивовижні птахи” розповів ліцеїстам 32 групи про найцікавіших птахів світу: про найменших та найбільших, найкращих літунів та тих хто не вміє літати, про птаха, який має рожевий колір пір’я. А ви знаєте? Якщо ні,  перегляньте відео.

А ви знаєте що таке бердвотчінг? Дослівно “bird watch» – спостереження за птахами. Але, мова не про науковий термін чи передачу на ВВС, а скоріш про те, що можна назвати “любительською орнітологією”.  Ліцеїсти 1 курсу тепер знають. Перегляньте відео  

Фіалко Олександр та Гайдай Олександра (41 група) підготували та провели екологічну гру «Птахи прилетіли» для ліцеїстів 11 групи.

Дуже цікавою була вікторина “Відгадай, який птах співає”. Всі ліцеїсти 12 групи були активні та завзяті. Найкращими знавцями співів були Фіалко Саша та Гаврилюк Вадим.

Вчитель Галина Павлівна Волик на фотовиставці “Птахи парку Олександрії” поділилася своїми роботами.

Ліцеїсти сьогодні стільки гарного та цікавого почули й побачили про птахів, збагатились знаннями та повагою до друзів наших менших та допомогли учням підійти до висновку:

Бережіть птахів! Бережіть природу!

Вчитель біології Галина Волик