18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії.

Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах. Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Було знищено цілі родини.

 12 листопада 2015 року Верховною Радою України установлений 18 травня «День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу», який також вшановує пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.

На передодні цієї трагічної події з учнями ліцею був проведений  захід учителем історії Луценко Аллою Дмитрівною з презентацією документального фільму про

трагічні події комуністичного режиму. Після перегляду фільму, учні перейнялися трагічними сторінками кримськотатарського народу і ділилися  своїми враженнями. Цей фільм не залишив байдужими учнів до чергової  трагедії нашої держави.