7 лютого 2023 року у світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті.

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини. Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку дуже важлива, адже безконтрольний доступ до Інтернету може мати негативні наслідки для підростаючого покоління.

З метою розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності здобувачів освіти про небезпеки які існують в онлайн мережі і про шляхи їх подолання, психологічною службою ліцею 7 лютого 2023 року проведено День Безпечного Інтернету. Для ліцеїстів І курсу проведено заняття з елементами тренінгу «День безпеки в інтернеті», де мали змогу граючи в інтерактивну гру «морський бій» первірити свої знання та познайомитися з ризиками, які несе собою Інтернет. Так, як для підлітків основним елементом їх соціалізації є спілкування, налагодження взаємовідносин, для ліцеїстів ІІІ курсу проведено флеш тренінг «Грумінг», на якому визначили небезпеки при знайомствах онлайн. Для закріплення матеріалу проведено акцію «Безпеки в Інтернеті».

Для просвіти здобувачів освіти на сторінках психологічної служби в соціальних мережах висвітлено корисну інформацію з основ безпечного Інтернету. Для визначення серед ліцеїстів комп’ютерної та мережевої залежності проведено онлайн анкетування. Отже, дотримуючись безпекових базових правил спілкування в соціальних мережах можна швидше створити ввічливе середовище, яке покращить і Інтернет і нас з вами! Адже  безпека у всесвітній мережі – це наша спільна мета, і саме ми, користувачі, відповідальні за її створення.