Ліцейське самоврядування – нелегка й водночас цікава справа. Саме вона дає змогу ліцеїстам відчути і разом з тим зрозуміти, настільки це важливо – не лише організувати роботу учнівського колективу, а й  брати на себе відповідальність, приймати рішення.

Самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей ліцеїстів, забезпечує виховання активної життєвої позиції, громадянських почуттів, створює можливості для самореалізації та саморозвитку ліцеїстів. Сприяє вихованню у дітей якостей успішної особистості: впевненості у своїх силах, оптимістичного світосприйняття, бажання жити, творити, перемагати.

З метою залучення до громадського ліцейського життя, піднесення значимості ліцейського самоврядування в ліцеї-інтернаті з 04 по 15 грудня 2017 року проходила декада ліцейського Парламенту.

Представниками кожної з рад ліцейського Парламенту протягом декади було організовано та проведено ряд заходів.

Радою освіти та журналістики проведено: рейди-перевірки “Стан підручників ліцеїстів”, “Підготовленість ліцеїстів до навчальних занять”, акцію «Поділися гарним настроєм».

Радою дисципліни та правопорядку з метою профілактики та корекції правопорушень проведено тренінгове заняття “Я несу відповідальність за власні вчинки”, рейди-перевірки “Чисті руки”, “Ні запізненням!” та акцію «Чарівні слова відкривають наші серця».

Рада з питань роботи в гуртожитку провели годину спілкування «Гуртожиток –  мій дім», індивідуальні бесіди «Моя кімната – моє обличчя», рейд-перевірки «Санітарно-гігієнічний стан кімнат гуртожитку», акції «Найохайніше заправлене ліжко». За результатами перевірок активом Ради випущено стінну газету «Найкращі кімнати гуртожитку».

Проведення декади принесло задоволення та позитивні враження  її учасникам. Організовуючи заходи, ліцеїсти відчули на собі, наскільки важливим для кожного є толерантне ставлення, взаєморозуміння, взаємоповага, співпраця, взаємодія між ліцеїстами та педагогічним колективом.

                                                                 Гончарук Г.О., педагог соціальний

Гладких Анастасія, член ради освіти і журналістики