Була весна – квітуча, напоєна запахами землі й нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

Чорний день Чорнобильської трагедії ось вже 35 років продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

У квітні кожного року ми вшановуємо пам’ять тих, хто, ліквідовуючи наслідки аварії на ЧАЕС, віддав своє життя заради нас, заради майбутнього України.

26 квітня 2021 року в форматі онлайн  вихователі разом з здобувачами освіти  організували та провели годину пам’яті «Чорнобиль у пам’яті моїй», завдяки якій до сердець молоді вдалося донести одну із найтрагічніших сторінок історії України. Ліцеїсти навчальних груп пригадали трагічні події минулого, переглянули  тематичні відеоролики, декламуючи вірші, передали  страждання людей, причетних до «чорних» подій та вшанували пам’ять загиблих біля меморіалу жертвам Чорнобильської катастрофи «Чорнобильський дзвін». У вільний  час вихованцям були запропоновані до перегляду такі документальні та художні фільми: «Чорнобильська трагедія – біль України», «Ми повинні пам’ятати», «Чорна квітка», «Найбільша в світі трагедія – вибух на ЧАЕС».

Тож схилімо низько голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи «ядерний смерч», та вклонімося тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції, захистивши таким чином теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха!Спогади про скорботну дату пронизують серця людей гострим болем. І цей біль ще надовго залишиться в нашій пам’яті, у нашому серці і, на жаль, у нашому житті.

Войтенко К., Мельник Т., вихователі

Кожен рік викладачі кафедри природничих дисциплін Волик Г.П., Котелянець І.І., Скоропадська С.О. проводять різноманітні заходи, присвячені цій трагічній даті. В 2021 році с 19.04 по 26.04 в ліцеї до 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС пройшов онлайн марафон «Чорнобиль… Чорний біль нашої землі».

У режимі реального часу вихованці ліцею долучилися до загальноліцейського марафону, щоб пригадати  трагічні події минулого. вони переглянули тематичні відеоролики.

Волик Г.П. та Скоропадська С.О. провели конкурс проектів на тему «Радіаційне забруднення та його наслідки». Переможцем конкурсу стала Ніконенко Ангеліна (32 група) – «Вплив радіації на здоров’я людини». Лауреатами  стали Дяченко Кароліна (42 група), Гордієнко Олександра(32 група) та Кулик Настя (31 група).

Учні разом з вчителем географії Котелянець І. І. обговорили сенсаційний серіал «Чорнобиль», заснований на спогадах очевидців. Ірина Іванівна розповіла проте, як відновлюється природа без впливу людини на неї, а також про новий напрямок туризму, що стає дедалі популярнішим!

Волик Г.П. з ліцеїстами ІІІ курсу відвідали онлайн екскурсію в зоні відчуження (https://www.youtube.com/watch?v=N6XQCZwyNQ4 ) та провела дискусію «Екскурсія в зону відчуження. Ти «ЗА» чи «Проти»?». З ліцеїстами ІV курсу вчитель біології після дистанційного  відвідування музею «Чорнобиль» (https://www.youtube.com/watch?v=qjqKZEX8plA) дискутували на тему «Чи потрібно говорити про чорнобильську трагедію через 35 років?»

26 квітня ліцеїсти ІV курсу разом з вчителем хімії Скоропадською С.О. переглянули тематичний відеоролик «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять…» https://www.youtube.com/watch?v=2XU0W8g1T00 та фрагмент відео уроку https://www.youtube.com/watch?v=xAMZz2_5-Mc .

До 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС Український інститут національної пам’яті ініціював загальноукраїнську акцію, щоб привернути увагу широкого загалу до пам’ятної дати та вшанувати пам’ять жертв катастрофи та ліквідаторів. Ідея акції полягає в тому, щоб одномоментно 26 квітня о 12:00 в ефірі українських радіостанцій та на центральних площах міст, біля приміщень державних установ чи органів місцевого самоврядування зазвучав аудиоролик . Ліцеїсти 31 групи с вчителем біології Волик Г.П. також приєдналися до цієї акції. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3234739-institut-nacpamati-iniciuvav-zagalnoukrainsku-akciu-do-35h-rokovin-cornobila.html