Вчені вважають, що посмішка — це вроджена здатність людини, а не набута. Яких тільки не буває посмішок на світі, і кожна з них — це відображення внутрішнього стану людини. Посмішка може бути: щирої, удаваною, повторній, збентеженою, стриманою, комічною, здивованій, сумною, радісній, доброзичливій, таємничою, грайливою, чарівною, «до вух», лукавою, натягнутою, цинічною, гордовитої, крізь сльози, злий і т.д. Звичайно ж, цей список можна продовжувати до нескінченності. Але я цього робити не будемо, тому що цінність має лише та посмішка, завдяки якій ми наповнюємося щастям, здоров’ям і даруємо радість людям.

Душа дитини – жовтий соняшник,
До сонця тягнеться щомить,
Та на душі тоді лиш сонячно,
Коли нічого не болить,
Коли дитина загартована,
Здорова й сильна, не сумна,
Тоді наука їй – як золото,
А світ – як казка чарівна.
Плекаймо, вчителі, той соняшник,
Нехай здоровим  він   зроста,
Обличчям тягнеться до сонечка,
Корінням – вглиб землі  вроста.
                                      Самохіна М.В.

Досить   важливим для емоційного здоров’я дитини є його комфортний стан. Як важливо частіше дарувати один одному посмішку.  І цього теж потрібно вчити. А вчаться найкраще на прикладі. Тож частіше усміхаймося, шановні.

Від щирого серця хочеться привітати всіх з Днем Посмішки – цим чудовим святом, яке весь світ неофіційно відзначає в першу п’ятницю жовтня та побажати гарного настрою.  І пам’ятайте знамениту фразу Барона Мюнхгаузена: «Розумне обличчя — це ще не ознака розуму. Всі дурниці на землі робляться саме з цим виразом обличчя. Тож посміхайтеся, панове!»