16-го листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції  одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». Саме цей день проголосили Міжнародним днем толерантності. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

Відмінності підкреслюють нашу унікальність, оскільки всі ми відрізняємося за рівнем доходів, захопленнями, зовнішністю, характером. І це – нормально, це і є світ, у якому ми живемо. Об’єднує нас причетність до єдиного суспільства, тому толерантність є необхідною рисою, яка допомагає таким різним людям мирно співіснувати. У повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.

Толерантність у людини потрібно виховувати з малку, особливо в підлітковому віці ми часто стикаємося з дискримінацією та неприйняттям, що часто є причиною насміхань та булінгу. Тому важливою є просвіта щодо даного питання та усвідомленню того, що люди за своєю природою різні, але рівні у правах. З даною метою психологічною службою ліцею-інтернату висвітлено корисні матеріали. В Viber-групах розіслані рекомендації «Як виховати в собі толерантне ставлення», на сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/524193415750606 висвітлено поради для батьків «Як виховати толерантну дитину». На сторінці Instagram https://www.instagram.com/pskolifks?r=nametag для самоаналізу власних знань запропоновано пройти вікторину «Міжнародний день толерантності» та тест «Чи толерантна ти людина».

Толерантність знімає бар’єри та дозволяє мислити ширше. Тож навчаймося не змінювати людей, а сприймати такими, якими вони є.