Існує вислів: «Перша ознака здорового життя – праця». Якщо людина вміло обрала для себе професію, то від своєї праці вона отримує насолоду, приносить користь своїм рідним і державі. Держава, в свою чергу, цінує життя і здоров’я своїх громадян, охороняє їх законом в процесі праці.

В ліцеї  з 14 по 18 травня відбувся Тиждень «Захищене і здорове покоління», який був присвячений Всесвітньому дню охорони праці.

Так, в навчальних групах були організовані та проведені години спілкування «28 квітня – Всесвітній день охорони праці». Класні керівники  підготували пізнавальний матеріал, що познайомив учнів з історією та причинами виникнення цього свята, які ризики та небезпеки приховує кожна професія, особлива увага була приділена профілактиці шкідливих впливів та правил з охорони праці представників різних професій.

Ліцеїсти  ІІІ курсу та вчитель правознавства Смоляр І.В. під час круглого столу «Трудове право. Даємо відповіді» розглянули роль права у системі права України. Учні вчилися наводити приклади відносин, що регулюються нормами трудового права; складати за зразком резюме для працевлаштування; пояснювати що таке підприємницька діяльність та наводити приклади її основних організаційно-правових форм; моделювати процедуру реєстрації  підприємницької діяльності; формувати свідому позицію що до важливості права людини на працю.

В ліцеї оновлені куточки, стенди з охорони праці, розроблені буклети для ліцеїстів навчальних груп «Захищене і здорове покоління».

Яскравими малюнками «Охорона праці очима дітей» ліцеїсти висловили своє відношення до проблем виробничого травматизму та професійних захворювань, а також показали можливі шляхи їх профілактики.

Інформаційна довідка

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми травматизму та загибелі працівників, а також для того, щоб сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного канадськими профспілками у 1986 році в пам’ять про працівників, які отримали травму та загинули на виробництві.

У цей день більш ніж в 100 країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.

Редька Лілія Петрівна, класний керівник навчальної групи № 11