C:\Users\Татьяна\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\image-0-02-04-28639d288f3cc36712ee27d4e3bd89a0735cac1104bb70b9e481067296c9223f-V.JPGВихованки відділення художньої гімнастики разом з вчителями  2017/2018 н.р.


Що із себе представляє сучасна гімнастика?

Гімнастика й сьогодні – це ціла система спеціально підібраних фізичних вправ і інших прийомів, застосовуваних для зміцнення здоров’я і гармонійного фізичного розвитку.

Гімнастика буває різною: спортивна, художня, лікувальна, коригуючі, атлетична, дихальна, гантельная, аеробна, ритмічна. А ще є акробатика, гімнастики східні, гімнастики косметичні. Зовсім недавно навіть єгипетську гімнастику відкопали. Сама Ніфіртіті, кажуть, їй займалася.

Але в нашому ліцеї вже понад 20 років культивується саме

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА

Про художню гімнастику можна складати поеми. Вона — втілення грації, пластики, краси, спритності. І терплячого, вдумливого ставлення до життя.

Цей винятково жіночий вид спорту. У складі національної збірної — 14 гімнасток; 10 — кандидаток, 15 — резерв. На збірну працює вся країна: художньою гімнастикою в Україні займаються близько 11 700 дівчат.

Дитяча художня гімнастика – дуже гарний і дуже популярний вид спорту, багато батьків дівчаток віддають йому перевагу. І не дивно, адже купальники для художньої гімнастики – такі гарні і блискучі, музика в художній гімнастиці – прекрасна і урочиста, гімнастки – легкі, витончені і гнучкі. Кому ж не хочеться, щоб його дівчинка стала такою ж?

Ви любите дивитися телепередачі про змагання гімнасток або фоторепортажі про художній гімнастиці? Неймовірно красиве, видовище, що зачаровує.

 

ПРИНЦЕСА ЛЕБІДЬ

 Дитяча художня гімнастика – один з найбільш різнобічних і гармонійних видів спорту. Фізичні навантаження тут супроводжуються розвитком гнучкості, почуття ритму,координації рухів, пластики. У гімнасток завжди прекрасна горда постава, гарна фігура, пластичні, красиві рухи. Але ж це дуже важливо і для дівчаток, і для жінок, в яких вони виростуть.

Дівчинка, яка займалася художньою гімнастикою, після може легко перейти до заняттям танцями, наприклад. А ще в художній гімнастиці діти знаходять неповторне вміння подати себе, як, напевно, у всіх видовищних видах спорту.

Все в художньої гімнастики чудово – і прекрасні костюми, і музика, і гнучкі, спритні гімнастки, що вселяють на кілька хвилин виступу життя в яскраві стрічки, обручі, булави або м’ячі, що змушують їх рухатися, здавалося б, за власною волею, незалежно від тримає їх руки – тремтіти, злітає вгору, або закручуватися химерними змійками і спіралями.

А може бути, і ваша дочка теж мріє навчитися цьому?

Посмішка, розворот плечей, нахил голови, кожен жест – все тут вивірене, красиво, впевнено. І, навіть якщо дівчинка не піде шляхом змагань і слави, ці уміння і навички залишаться з нею на все життя, а це, погодьтеся, теж чимало.

 

ПОРАДИ ТРЕНЕРА

Як стати гімнасткою
В художню гімнастику діти приходять рано – зазвичай у 5-6 років. Якщо Вас приваблюють в художній гімнастиці змагання, перемоги, нагороди (а може, Ви бачите свою дочку наступної олімпійською чемпіонкою?), Тоді варто підбирати серйозну школу і досвідченого тренера, що на першому етапі допоможе розвити здібності дитини і підготувати її до навчання у нашому закладі.

У цьому випадку варто пам’ятати, що гімнастика – це не тільки прекрасні виступи під хорошу музику, але, в першу чергу, серйозні регулярні тренування, чималі навантаження, і величезна праця самої дитини, його тренера і батьків.

Тільки після цього можна розраховувати на змагання, нагороди і популярність, якщо до цього всього додаються ще й здібності. А розглянути і розвинути їх і допоможе досвідчений тренер. Він же стане дівчинці “другою мамою і татом” в поїздках на змагання та збори, догляне, розрадить, налаштує на перемогу, навчить. Ось чому тут важливо не помилитися.

Що необхідно для занять
Перше, що необхідно, це, звичайно ж, спортивна форма, в якій дівчинка буде тренуватися – спеціальний купальник для художньої гімнастики. Для початку варто зупинитися на найпростішому купальнику, головне, щоб він був за розміром, і юної гімнастці було в ньому зручно.

Взуття для тренувань – це, частіше за все, прості чешки. Перед придбанням снарядів – стрічки, м’ячі, обручі, краще спочатку проконсультуватися з тренером. Він підкаже, з чим буде зручніше працювати.

ЛІТОПИС ВІДДІЛЕННЯ


 


D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\124.jpg

D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\122.jpg

D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\121.jpg

D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\123.jpg

За час існування відділення було підготовлено 26 майстрів спорту України, 20 кандидатів в майстри спорту України, десять  дівчаток входили до юнацької та національної  збірної команди України.  

Переможниці та призерки чемпіонатів України серед дівчат та юніорок: МСУ Олена Бура, МСУ Марія Грицунова, МСУ Альбіна Сідлецька, МСУ Ірина Чоповська, МСУ Богдана Нечитайло, МСУ Світлана Романів, МСУ Наталія Веліканова, МСУ Ганна Дорофєєва, МСУ Наталья Семихацька, МСУ Анна Смик , МСУ Єлизавета Любас, МСУ Жимило Аліна, КМСУ Бакалдіна Альона, МСУ Сазонова Яна, МСУ Бихно Аліна, Нікітенко Діана, МСУ Книшенко Анастасія, МСУ Ющенко Юлія, Вахненко Вікторія

Кращі спортсменки відділення:

 • Ганна Протор’єва – майстер спорту України, член молодіжної збірної команди України, неодноразова переможниця чемпіонатів України серед дівчат та юніорок, чемпіонка ІІІ спортивних ігор України серед школярів у командному заліку, бронзова призерка Кубку України 2008 року в групових вправах;
 • Анастасія Лашкун – майстер спорту України, неодноразова переможниця чемпіонатів України серед дівчат та юніорок, чемпіонка ІІІ спортивних ігор України серед школярів у командному заліку, бронзова призерка Кубку України 2008 року в групових вправах.
 • Ольга Зайцева – майстер спорту України, член збірної команди України, неодноразова призерка чемпіонатів України серед юніорок та сеньйорок, учасниця кубку та чемпіонату світу , бронзова призерка міжнародного турніру серії «Гран-прі» (2011р. Москва Росія)
 • Кревська Ольга – майстер спорту України, член молодіжної збірної команди України 2003, 2004 років, неодноразова призерка чемпіонатів України серед дівчат та юніорок;
 • Надія Проскуріна – майстер спорту України, переможниця ІІІ спортивних ігор школярів України 2008 року у командному заліку, срібний призер Всеукраїнської гімназіади 2008 року, бронзова призерка Кубку України 2008 року в групових вправах;
 • Юлія Фоміна – майстер спорту України, неодноразова переможниця чемпіонатів України серед дівчат та юніорок, бронзова призерка Кубку України 2008 року в групових вправах;
 • Аліна Смик – майстер спорту України, абсолютна чемпіонка України в 2010 році.
 • Аліна Жимило – майстер спорту України, бронзова призерка кубку України 2013 року в м. Ужгороді;  абсолютна переможниця чемпіонату України серед школярів в багатоборстві та окремих видах художньої гімнастики м. Чернівці  2013 р.
 • Яна Сазонова – майстер спорту України, бронзова призерка кубку України 2013 року в м. Ужгороді;  абсолютна переможниця чемпіонату України серед школярів в багатоборстві та окремих видах художньої гімнастики м. Кривий Ріг 2014 р.
 • Юлія Ющенкомайстер спорту України, член збірної команди України бронзова призерка чемпіонату України 2016 року в м. Луцьк ;  абсолютна переможниця чемпіонату України серед школярів в багатоборстві та окремих видах художньої гімнастики .
 • Анастасія Книшенкомайстер спорту України, бронзова призерка чемпіонату України 2016 року в м. Луцьк ;  переможниця чемпіонату України серед школярів в багатоборстві та окремих видах художньої гімнастики.
 • Аліна Бихномайстер спорту України міжнародного класу, член збірної команди України, багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів України серед школярів. Бронзова призерка чемпіонату України 2016р. в групових вправах, срібна призерка чемпіонату України 2017р. у багатоборстві групових вправ. Посіла 6 місце у групових вправах на Кубку Світу ( Мінськ 2017). Завоювала золоту та бронзову медаль у багатоборстві групових вправ на Всесвітній універсіаді в Тайбеї 2017 році.Бихно Аліна , вихованка відділення художньої гімнастики Завоювала золоту та бронзову медаль у багатоборстві групових вправ на Всесвітній універсіаді в Тайбеї 2017 році.


D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12130.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12129.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12127.jpg

 

ЗМАГАННЯ, що приносять нагороди, досвід та перемогу


D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\127.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12123.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12116.jpg


D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12115.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12112.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12111.jpg


D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12104.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12102.jpg
D:\рабочий стол\САЙТ\художня гімнастика\12101.jpg