1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п’ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

«Хто попереджений – той захищений» – під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом,  вчитель біології  Волик Г.П. 1 та 2 грудня провела ряд  заходів:

– випущена газета «Що треба знати про СНІД»;

– в 11 групі  – тренінг “ВІЛ / СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти”, на якому розвивалося вміння приймати самостійні рішення у різних життєвих ситуаціях, уважно ставитися до свого здоров’я.

– в 12 групі – усний журнал «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», де ліцеїсти розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу;

– ліцеїсти 32 групі після перегляду фільму «Життя на повну силу», який покликаний привернути увагу до проблем людей із ВІЛ, провели гру «Безпечно чи ризиковано».

– на ІV курсі пройшла дискусія “ Твоє відношення до ВІЛ — позитивних людей” та анкетування щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу.

Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.