У клопотах підійшов до завершення 2019 рік. А це означає, що прийшла пора підводити підсумки  роботи прожитого року, зокрема  першого семестру  вчителів методичної комісії природничо-математичних дисциплін. Усі ми: Усова Алла Анатоліївна — вчителька математики, Жихарєва Тетяна Василівна — вчителька математики та  інформатики, Гетьман Василь Григорович — вчитель фізики та астрономії, Скоропадська Світлана Олексіївна — вчителька хімії та основ здоров’я, Волик Галина Павлівна — вчителька біології, Котелянець Ірина Іванівна — вчителька географії  сповнені мрій та сподівань на рік наступний.

Отже, прийшов час складати звіт.  Візьміть  ручку, аркуш паперу і почніть.

  • Вчинки, які ви зробили у житті вперше?!

Це не обов’язково стрибок із парашутом чи підкорення вершин у Непалі. Хоча це теж! Тут можуть бути ваші особисті внутрішні перемоги. Ситуації, у яких ви вийшли за межі власного комфорту, наважились на речі, про які раніше навіть боялися думати. До прикладу, навчились відстоювати себе перед людьми, з якими довгий час не могли налагодити діалогу, подолали свій страх, сказали комусь «ні».

  • Список невдач…

Що? Згадувати і записувати свої поразки? Ой як не хочеться…Пропоную побороти свій супротив і проаналізувати проблемні ситуації з іншої точки зору. Запишіть свої невдачі та подумайте:

  • Що нового я навчилася завдяки цій ситуації? Який урок винесла?
  • У чому я стала сильніша та мудріша завдяки цьому?
  • Що б я втратила, якби не було цієї ситуації?

Іноді, якби не ця невдача, ви могли б утратити набагато більше. Адже коли затишно і все гаразд, ми не «ростемо», а саме невдачі найбільше змушують іти вперед.

Отож, настав момент згадати якими були ці 111 днів І-го семестру в ліцеї. Що зроблено, що розпочато та які плани на  наступний семестр?

Традиційно вересень розпочато  з актуальних інструктажів з питань затвердження планування, постановки завдань  у новому навчальному році та свята 1-го дзвоника. Розбавив вересень семінар “Використання STEMтехнологій для формування ключових компетенцій на уроках математики” -провела   вчителька   Усовою А.А.; урок у стилі STA, який пройшов в день народження смайлика, організувала його Тетяна Василівна Жихарєва.

Жовтень  відмітився тим,  що вчителі Волик Галина Павлівна та Скоропадська Світлана Олексіївна провели урок доброти в  рамках якого  учні ознайомилися з правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами вирішення проблеми бездомних собак і кішок, а також діючими правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

А також 14 жовтня в  День українського козацтва та свята  Покрови Богородиці відбувся навчально-виховний захід “Козацька сила” , присвячений цим подіям, який  Ірина Іванівна  підготувала та провела і при цьому нагодувала всіх присутніх смаколиками,  виготовленими власноруч.

Цього навчального року матеріально-технічна база ліцею поповнилася двома новими 3D принтерами. Тому з метою ефективного використання обладнання в закладі розроблена програма щодо поетапного впровадження 3D принтерів у освітній процес ліцею. Керує цією програмою Тетяна Василівна Жихарєва. У рамках цієї програми  стартували навчальні заняття для ліцеїстів із застосуванням 3D-принтера,  на яких були продемонстровані різні технології створення об’ємних об’єктів.

Листопад почався з тижня природничих дисциплін. Тиждень творчості та ерудиції був насиченим та пізнавальним. Світлана Олексіївна,  Галина Павлівна та Ірина Іванівна виклалися на повну. Вони і організували екскурсію до міського краєзнавчого музею,   і провели  бесіди з старшокурсниками і інтелектуальну  гру «Випробування ерудитів»,   і олімпіаду  «Олімпус»,  які щорічно організовує Інститут розвитку шкільної освіти,  що знаходиться у  місті Львів. 

А вже 5  листопада у ліцеї в рамках загальноліцейського освітнього проєкту  ЕДЬЮТЕЙМЕНТ (навчання+розвага) відбувся експериментально-дослідницький урок «ПАПІР у нашому житті. Епоха відкриттів і винаходів».     Експериментально-дослідницька робота учнів та вчительки  інформатики Жихарєвої Тетяни Василівни  залишається  актуальною на цілий навчальний рік, перетворившись в освітню проєктну діяльність, що є природним шляхом до пізнання та набуття ліцеїстами нових життєвих компетентностей.

У грудні Вчителька біології Волик Г.П. та вчителька основ здоров’я Скоропадська С.О. у ігровій формі вирішили на годині спілкування пройтися з ліцеїстами ІІ та ІІІ курсів стежками здорового способу життя. 

Математика + англійська мова – це настільки серйозні предмети, що не варто уникати жодної можливості урізноманітнити їх. Тетяна Василівна використала цю можливість 4 грудня під час проведення інтегрованого уроку з математики та англійської мови з ліцеїстами III курсу.

Отож, 2019 рік добігає до свого кінця. Попереду новий рік, нові плани, можливості та сподівання. Удачі всім в новому році!

 Алла Усова, голова МК природничо-математичних дисциплін