День незалежності України – головне державне свято, яке ми відзначаємо щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою Акту проголошення незалежності України. Акт проголошення незалежності України – документ, прийнятий позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 р., яким проголошено незалежність України та створення самостійної української держави – України. За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава – Україна. Розпочався нелегкий процес державотворення.

На жаль, 31-у річницю своєї незалежності Україна змушена відвойовувати зі зброєю в руках, боронячи від агресора власні території, відстоюючи право українців жити на своїй землі. Героїзм, який сьогодні проявив український народ, ляже у фундамент формування сучасної ідентичності та суспільного світогляду українців.

Майбутнє України, примноження її здобутків, зміцнення державності залежить від кожного з нас, нашої націленості на боротьбу, патріотизм та наполегливої праці. Нас не зламає жоден ворог, бо наша сила – у нашій єдності! Слава Україні!

Рекомендована література з історії українського державотворення