20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.

У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.

За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення.

Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Сьогодні все частіше сенсом існування суспільство обирає матеріальне збагачення, якому підкорює і науку, і мистецтво, і людське життя. Як результат, сучасні діти вибудовують власну життєву траєкторію відповідно до ціннісної ієрархії, в якій такі базові поняття, як спритність та успішність, є більш пріоритетними, ніж доброта та гідність. Тому на сучасному етапі одним із суттєвих показників морального здоров’я нації залишається ставлення людей до тварин. Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання ліцеїстів, що передбачає формування високого рівня еколого-етичної свідомості до природи та її збереження в цілому.

Волик Галина Павлівна, вчитель біології