Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

Психологічна служба ліцею-інтернату також підтримує Міжнародну акцію «16 днів проти насилля». Організовано та проведено план заходів, з метою привернення уваги всіх учасників освітнього процесу до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав.

Протягом акції проведено різноманітні заходи просвітницького характеру, серед них: тренінг «Моя приватність», до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом кіно тренінг «СНІД: не залишаймося байдужими», до Міжнародного дня боротьби із рабством година спілкування «Живи вільно» та онлайн квест з безпечного працевлаштування,  до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями відбувся флеш тренінг «Непереможені!». Корисними та інформаційними стали тренінг «Моя приватність» та квест «Тест Білборда та кохання в інтернеті», адже ризики з якими ми стикаємося на просторах Інтернету набувають ще більшого розповсюдження. Для дослідження проявів насильства створено та проведено онлайн анкетування в Google-формі для ліцеїстів «Моє життя в сім’ї та школі» та для батьків «Насильство в родинні».

Ліцеїсти активно брали участь в різноманітних акціях, тим самим показували свою позицію проти насилля в будь-якому її прояві, а саме: акція «Синя стрічка» , «Наші долоні проти насильства» та «Червона стрічка як символ розуміння». Також здобувачі освіти мали можливість переглядати відеоролики «Світ без насильства», «Насилля в сім’ї, терпіти чи ні?», «Жорстокість серед підлітків», «Вільні від насилля», «Розірви коло».

Протягом акції в viber-групах, Facebook та Instagram сторінках психологічної служби висвітлено інформаційні матеріали до важливих дат. Для батьків проведено онлайн-консультацію «Батьківство в цифрову епоху».

Таким чином, проведені заходи в період міжнародної акції «16 днів проти насильства» дали змогу ліцеїстам зрозуміти, що будь які форми насилля є порушенням прав людини, які завжди можна попередити та подолати.