1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров’я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п’ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

«Хто попереджений – той захищений» – під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом  вчитель біології  Волик Г.П.  провела ряд  заходів:

– випущена газета «Що треба знати про СНІД»;

дистанційно провела просвітницьку акцію «Ти маєш знати…».  Протягом акції ліцеїстам всіх груп дистанційно через мережу інтернет  пропонувалося переглянути відеоролики: «Про ВІЛ для дітей» https://www.youtube.com/watch?v=s7rdwEyo710  та «Коротко про головне. Скажи СНІДу НІ» https://www.youtube.com/watch?v=qUgv3L9raWU

– в 31 та 32 групах — після перегляду відео журналу «“ВІЛ та СНІД – міфи та реальність, 120/80” https://www.youtube.com/watch?v=K6cHus0_6vU, пройшли анкетування щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу.

– на ІV курсі пройшла дискусія “ Твоє відношення до ВІЛ — позитивних людей”.

Мета таких заходів – підвищення громадської активності підлітків; активізація просвітницько-профілактичної роботи серед дітей і підлітків щодо формування навичок здорового способу життя; виховання толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей; сприяння усвідомленню проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні, яка стосується кожного учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.